Panele Gepto – pomysł na ściankę działową

Panele Gepto – pomysł na ściankę działową

Jeśli masz w domu co najmniej dwójkę dzieci a pokoi stanowczo za mało, aby każde miało swój, to pewnie nie raz zastanawiałaś się jak podzielić jeden pokój na dwa. A może jesteś właścicielką salonu fryzjerskiego lub kosmetycznego, w którym przydałaby się wydzielona poczekalnia? A może chcesz podzielić wielkie pomieszczenie na kilka mniejszych biur tak, aby pracownicy mieli kawałek własnej przestrzeni równocześnie nie tracąc z oczu współpracowników? Jeśli, na choć jedno z tych pytań odpowiesz twierdząco, to nasz artykuł jest dla Ciebie. Dziś podpowiadamy, jaki materiał można wykorzystać do stworzenia przepierzeń i ścianek działowych.

Gepto co to takiego?

Gepto to panele ścienne i sufitowe stworzone z cienkich listewek nazywanych lamelkami. Poszczególne lamelki są mocowane pionowo w odległości od kilku do kilkunastu milimetrów od siebie. W zależności od wybranej z paneli Gepto można tworzyć pełną lub ażurową zabudowę. Zaletą tych paneli jest bardzo elegancki a zarazem nietypowy wygląd oraz doskonałe właściwości akustyczne. Wadą może okazać się wymagający montaż – trzeba zatrudnić certyfikowanego montera, aby odpowiednio przymocował panele.

Panele Gepto Separado

O ile większość dostępnych paneli przeznaczona jest do montażu na ścianach lub sufitach Gepto Separado to panele idealne do montażu w wolnej przestrzeni. W dowolnym miejscu podłogi oraz sufitu montowane są kątowniki, do których mocowane są poszczególne lamelki. Innym sposobem jest montaż na stelażu specjalnie przygotowanym do wysokości jaka najlepiej sprawdzi się w danym pomieszczeniu. Po zamontowaniu paneli powstaje dwustronnie ażurowa konstrukcja, która doskonale spełnia funkcję ścianki działowej zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych jak i w salonach usługowych czy biurach.

Wydzielenie z jednego pomieszczenia kilku bywa bardzo trudne. Zdarza się, że najlepszym sposobem na taki podział jest zamontowanie ścianki wykonanej z płyt kartonowo-gipsowych. Jednakże w niektórych wypadkach doskonale sprawdza się podział za pomocą ścianek ażurowych np. wykonanych z paneli drewnianych. Ich zaletą jest, z jednej strony, możliwość podzielenia pomieszczenia na mniejsze części, zaś z drugiej możliwość kontaktu z osobami znajdującymi się za ścianką. Jeśli w najbliższym czasie podział pomieszczeń na mniejsze zastanów się nad wykorzystaniem w tym celu paneli Gepto Separado.

Panele Gepto – pomysł na ściankę działową
Panele Gepto
Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez Gepetto stolarnię specjalizującą się w produkcji paneli ściennych i blatów drewnianych

Napisz komentarz...