Co to jest Smart TV? Wybierz telewizor odpowiedni dla gracza

Co to jest Smart TV? Wybierz telewizor odpowiedni dla gracza

Miłośnicy gier mają nieco inne wymagania względem telewizora niż fani kina. Oczywiście niektóre potrzeby mogą się pokrywać (jak na przykład duży ekran), ale inne będą na tyle różne, że marka Samsung uzupełniła swoją ofertę o specjalne modele przeznaczone przede wszystkim dla graczy. Czy wiesz jednak, co to jest Smart TV i czy funkcję tę można znaleźć również tutaj?

Co to jest Smart TV i jak działa?

Okazuje się, że Smart TV to nie tylko dostęp telewizora do internetu. Użytkownicy urządzeń od marki Samsung zyskują znacznie więcej, ponieważ mają do dyspozycji niemal 500 aplikacji, w tym 200 w języku polskim. Mogą je dowolnie instalować i usuwać, dzięki czemu stwarzają spersonalizowany dostęp do ulubionych treści. Do menu Smart Hub przeniesiemy się w zaledwie jedną chwilę dzięki pilotowi zaprojektowanemu przez markę Samsung.

Jak sprawdzić, czy telewizor ma Smart TV? Jeżeli myślimy o zakupie takiego urządzenia, to będzie to całkiem proste, ponieważ tego rodzaju informacja na pewno znajdzie się w specyfikacji i opisie modelu. Jeżeli mamy jednak do czynienia z nieznanym nam sprzętem, na przykład w wynajmowanym mieszkaniu, to podpowiedzią może być dla nas już sam pilot. To właśnie marka Samsung umieściła na swoich odpowiednie guziki, które ułatwiają użytkownikom przełączanie pomiędzy najważniejszymi aplikacjami.

Nowoczesny telewizor z myślą o miłośnikach gier

Marka Samsung nie zapomniała jednak o potrzebach miłośników wszelakich gier. W ofercie można znaleźć nowoczesne, inteligentne telewizory, które zagwarantują emocjonującą rozgrywkę w najlepszej jakości. Jeżeli nie posiadasz konsoli Xbox, to nie jest to dla Ciebie żaden problem. Wypróbuj Xbox Game Pass i korzystaj z bazy gier dostępnych w chmurze. To proste, szybkie i intuicyjne. Dodatkowo oszczędzasz miejsce na półce pod telewizorem.

Jakich udogodnień można spodziewać się w telewizorach odpowiednich dla graczy? Będzie to między innymi synchronizacja FreeSync Premium Pro, niski Input Lag czy aż 14-bitowe przetwarzanie obrazu.

Jakie funkcje Smart w telewizorze są najczęściej doceniane?

Oprócz wspomnianej już możliwości wyboru telewizora specjalnie przystosowanego do prowadzenia rozgrywek, warto też wspomnieć o innych modelach od marki Samsung, które sprawdzą się w większości domów. Podczas wyboru zwracamy już uwagę nie tylko na liczbę cali czy wygląd samego urządzenia, ale także to, czy znajdziemy tutaj dostęp do internetu.

Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość zainstalowania aplikacji SmartThings. Przeznaczona jest dla użytkowników różnych urządzeń marki Samsung. Jak działa? Z jej poziomu możemy łączyć się z innymi sprzętami i sterować nimi bezpośrednio z naszego telewizora. Dostaniemy na przykład powiadomienie o zakończonym praniu, a wcześniej samodzielnie ustawimy parametry programu pralki.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Napisz komentarz...