Pianka termoizolacyjna w sprayu

Błyskawiczna poprawa izolacyjności termicznej i akustycznej budynków

Firma Soudal od samego początku swojej działalności podejmuje nieustanne działania nad opracowywaniem innowacyjnych materiałów chemii budowlanej i kompleksowych systemów, które przyczyniają się do diametralnego ograniczenia strat energii cieplnej budynków. W tym roku producent wprowadził na rynek termoizolacyjną piankę natryskową w sprayu, która jest idealnym rozwiązaniem do natychmiastowej poprawy izolacyjności termicznej i akustycznej, ograniczenia utraty energii oraz eliminacji mostków termicznych we wszelkich konstrukcjach i podłożach budowlanych i przemysłowych, szczególnie w trudnodostępnych miejscach, gdzie użycie tradycyjnych materiałów izolacyjnych jest niemożliwe. To innowacyjne rozwiązanie na rynku budowlanym zostało docenione przez profesjonalistów – pianka została wyróżniona tytułem Top Builder 2023.

Pianka termoizolacyjna w sprayu Soudal Termoizolacyjna pianka w sprayu Soudal to wyjątkowe i innowacyjne rozwiązanie na rynku polskim, które doskonale wpisuje się w ideę energooszczędnego budownictwa. Posiada ona doskonałe właściwości izolacyjne ze względu na wysokie parametry izolacji termicznej i akustycznej (współczynnik przenikalności cieplnej λ= 0,036 W/m.K). Dodatkowo termoizolacyjna pianka w sprayu Soudal jest bardzo elastyczna, dopasowując się do podłoża i przestrzeni. Po aplikacji tworzy ona bezszwową warstwę, która nie tylko zapobiega powstawaniu mostków termicznych i przenoszeniu uciążliwych wibracji, ale chroni również przed kondensacją pary wodnej. Ze względu na prosty sposób aplikacji umożliwia natychmiastowe tworzenie, modyfikowanie i naprawę izolacji. Termoizolacyjna pianka w sprayu Soudal eliminuje konieczność stosowania praco- i kształtochłonnych instalacji aplikacyjnych do systemów dwuskładnikowych natrysków. To doskonałe rozwiązanie do zastosowania w trudnodostępnych miejscach, gdzie użycie tradycyjnych materiałów izolacyjnych było dotychczas niemożliwe.

Błyskawiczna i energooszczędna izolacja w sprayu
Pianka termoizolacyjna w sprayu Soudal nakładana jest za pomocą aplikatora pistoletowego, co zapewnia wysoką wydajność i precyzję, a obrotowa dysza umożliwia aplikację strumienia zarówno w pionie, jak i w poziomie. W ten sposób dociera do trudno dostępnych powierzchni, eliminując ryzyko powstawania mostków termicznych. Pianka dostępna jest także w wersji ze specjalnym, opatentowanym przez firmę Soudal aplikatorem Genius Gun, który pozwala maksymalnie kontrolować ilość wypuszczanej pianki i precyzyjnie nakładać preparat nawet jedną ręką. Dzięki temu produkt może być wykorzystany w tzw. trudnych miejscach, np. na wysokościach. Ta innowacyjna alternatywa dla tradycyjnej pianki pistoletowej, umożliwia wielokrotne użycie produktu przez okres do sześciu tygodni po otwarciu puszki. To idealne rozwiązanie dla osób, które chcą użyć produktu do uszczelnienia newralgicznych, trudnodostepnych miejsc jednorazowo, ponieważ nie muszą dodatkowo kupować pistoletu. Pianka temoizolacyjna w sprayu Soudal posiada doskonałą przyczepność do większości materiałów budowlanych, m.in. do betonu, betonu komórkowego, tynku, kamienia, drewna i płyt drewnopochodnych, płyt G-K i włókno-cementowych, pianek izolacyjnych poliuretanowych i fenolowych, podłoży bitumicznych z posypką, metali, PVC, EPS i wielu innych tworzyw sztucznych (z wyjątkiem silikonu, PE, PP i PTFE). Ze względu na wysoką odporność na działanie wilgoci, wielu chemikaliów, grzybów, pleśni i mikroorganizmów zapewnia trwałą ochronę i izolację. Dodatkowo producent zadbał o ekologię – specjalna formuła LOW MDI nie zawiera izocyjanianów, rozpuszczalników ani gazów szkodliwych dla warstwy ozonowej, dzięki czemu piana została dopuszczona także do sprzedaży konsumenckiej.

Więcej informacji na stronach: www.soudal.pl oraz www.domszczelny.pl.

Napisz komentarz...