# sprzęty AGD do kuchni

Sprzęt AGD – 3 urządzenia, bez których nie obejdzie się Twoja kuchnia

Sprzęt AGD to najważniejszy element wyposażenia każdej kuchni. Nikt dzisiaj raczej nie wyobraża sobie przechowywania pożywienia bez lodówek, gotowania bez kuchenki czy pieczenia bez piekarnika. To właśnie funkcjonalność takich sprzętów sprawia, że codzienne przygotowywanie posiłków jest o wiele łatwiejsze. Jakie sprzęty AGD muszą znaleźć się w Twojej kuchni, by korzystanie z niej było przyjemnością? Poznaj 3 najważniejsze sprzęty AGD, bez których nie obejdzie się Twoja kuchnia!

Lodówka – must have każdej kuchni

Trudno byłoby dzisiaj wyobrazić sobie kuchnię bez lodówki. Jeszcze kilkadziesiąt lat wstecz lodówkę posiadali nieliczni, a na przechowywanie pożywienia były zupełnie inne sposoby. Dzisiaj jednak mamy ten komfort, że w każdej kuchni stoi lodówka, zapewniająca świeżość produktów spożywczych. Jakie cechy powinna mieć dobra lodówka? Przede wszystkim, powinna odpowiadać swoją wielkością i parametrami potrzebom danej rodziny. Istotna jest klasa energetyczna, która informuje nas o tym, jak dużą ilość energii sprzęt zużywa podczas pracy. Dobra lodówka posiada zwykle wbudowany zamrażalnik, co jest dodatkowym udogodnieniem i oszczędnością miejsca w kuchni. Zdecydowanie warto wybierać lodówki No Frost, gdyż nie wymagają one rozmrażania. Niektóre lodówki na sferis.pl posiadają także dodatkowe udogodnienia takie, jak kostkarka do lodu czy dystrybutor wody.

Piekarnik – aby w domu pachniało ciastem

Piekarnik to kolejne urządzenie AGD, bez którego nie obejdzie się żadna kuchnia. Nawet jeśli nie lubisz piec wymyślnych ciast, wiele wspaniałych przepisów na proste obiady również wymaga zastosowania piekarnika. Piekarniki doskonałej jakości, o wysokich parametrach technicznych dostępne są tutaj: https://www.sferis.pl/piekarniki-3334. Mówiąc o piekarnikach i kuchenkach, nie sposób nie wspomnieć też o okapie. Wiele popularnych i sprawdzonych modeli dostępnych jest tutaj: https://www.sferis.pl/okapy-3330. Okap może być zamontowany bezpośrednio nad kuchenką- wówczas mówimy o okapie kominowym- bądź bezpośrednio pod szafką nad kuchenką – wtedy jest to okap do zabudowy. Oba te rodzaje są tak samo wydajne, a wybór zależny jest przede wszystkim od projektu kuchni.

Kuchenka – podstawa w przygotowywaniu posiłków

Urządzenie, które właściwie powinno znaleźć się na samej górze naszej listy jest kuchenka. Bez względu na to, czy mówimy o kuchence gazowej, elektrycznej czy gazowo-elektrycznej, kuchenka jest podstawą w kuchni, w której przygotowuje się posiłki. Jeszcze do niedawna standardem była kuchenka gazowa połączona z piekarnikiem. Dzisiaj te dwa urządzenia najczęściej występują oddzielnie, a w miejscu kuchenki gazowej pojawia się o wiele bezpieczniejsza kuchenka elektryczna. Kuchenki mogą być wolnostojące bądź stworzone pod zabudowę, w zależności od projektu kuchni. Wybierając odpowiednią kuchenkę, warto brać pod uwagę modele zapewniające chłodny front, co zmniejsza ryzyko poparzenia. Istotne są również dodatkowe zabezpieczenia, które zapewnią bezpieczeństwo, zwłaszcza, gdy w domu mieszka małe dziecko ciekawe świata.

Podsumowując

Powyższe sprzęty AGD to oczywiście nie jedyne urządzenia, które mają znaczenie w kuchni. Nie ulega jednak wątpliwościom, że to właśnie te 3 sprzęty są najważniejsze, warto więc dobrze przemyśleć ich wybór. Istotne jest dobre dopasowanie parametrów urządzeń do potrzeb danej rodziny- inne urządzenia sprawdzą się dla singla, a inne dla rodziny z trójką dzieci. Sprzęty AGD dobrej jakości z powodzeniem będą służyć przez wiele lat, zachowując swoją funkcjonalność.

Napisz komentarz...