Prysznic w twoim stylu Odświeżający, relaksujący czy pobudzający?

Prysznic w twoim stylu Odświeżający, relaksujący czy pobudzający?

Luksus we wnętrzach mieszkalnych to dziś przede wszystkim przestrzeń skrojona na miarę indywidualnych potrzeb. Unikatowa jak dzieło sztuki i piękna, ale bardzo praktyczna – funkcjonalna, trwała, łatwa do utrzymania w idealnej czystości. Urządzić w ten sposób łazienkę, która będzie dobrze służyć nie tylko trosce o higienę, pomogą innowacje.

Funkcje łazienki w ostatnich latach wyraźnie się poszerzyły. Za popularnym hasłem „prywatne spa” kryją się potrzeby związane z przygotowaniem i ciała, i umysłu do wyzwań dnia, a wieczorem – odprężenia oraz regeneracji. Nowe role przyniosły zmiany w wyposażeniu tego pomieszczenia. Kluczową rolę odgrywa w nim power shower, czyli zaawansowana przestrzeń prysznica.
Do osiągnięć ostatnich lat w urządzaniu łazienek należy zarazem bardziej wnikliwe podejście do ergonomii. Ta stosunkowo młoda dziedzina projektowania ma u podstaw normalizację wymiarów wnętrza oraz jego składników. Teraz idziemy dalej i dostępne przestrzenie (w dużych metropoliach z konieczności nieraz bardzo szczupłe) precyzyjnie dopasowujemy do konkretnych użytkowników, ich wzrostu, proporcji ciała, a także oczywiście sposobów funkcjonowania czy nawyków. Wzięta ze świata mody metafora „wnętrza skrojonego na miarę” jest tu więc bardzo na miejscu.

Prysznic w twoim stylu
Prawa autorskie: hansgrohe/Hansgrohe SE

Łazienka? Taka jak ty

Nikt nie ma dziś wątpliwości, że łazienka to pełnoprawne wnętrze mieszkania, dlatego musi być komfortowa i piękna. Niezwykle bogata, a do tego stale poszerzana gama materiałów wykończeniowych, armatury, mebli oraz armatury pozwala tu tworzyć najróżniejsze kreacje wizualne o wysokich walorach użytkowych. Łazienka może być równie dobrze nowoczesna albo nostalgiczna, elegancka lub niezobowiązująca, bardzo prosta albo wyrafinowana za sprawą precyzyjnego doboru form, materiałów, kolorów i faktur. Najtrudniejszą tu sprawą bywa… dokonanie wyboru.

Strumień, na który czekasz
Prawa autorskie: hansgrohe/Hansgrohe SE

Strumień, na który czekasz

Indywidualizacja łazienki powinna obejmować także świadomy dobór elementów wyposażenia. Punktem wyjścia wciąż bywa klasyczny dylemat „wanna czy prysznic?”, choć natrysk jest właściwie nieodłącznym elementem współcześnie projektowanych mieszkań. Czasem towarzyszy wannie zaopatrzonej w odpowiedni parawan, częściej jest niezależny. W każdym przypadku powinien oferować strumienie dopasowane do potrzeb użytkownika czy użytkowników.

Doskonałą realizacją tego typu podejścia jest seria pryszniców Pulsify od hansgrohe. W dwóch liniach wzorniczych (kwadratowej Pulsify E i okrągłej Pulsify S) z powierzchnią FinishPlus dostępne są warianty w kolorze chrom, matowa czerń, matowa biel i brąz szczotkowany. Każdy oferuje trzy rodzaje strumienia do wyboru. Co ważne, konkretna główka prysznicowa albo deszczownica może mieć od jednego do trzech trybów – w zależności od potrzeb. Mowa o relaksującym i odświeżającym strumieniu Massage, pobudzającym i energetyzującym IntenseRain oraz delikatnym jak mgiełka PowderRain.

Dobre dla nas i dla świata
Prawa autorskie: hansgrohe/Hansgrohe SE

Dobre dla nas i dla świata

Choć w łazience szukamy komfortu, nie zapominamy, że właśnie tu, gdzie płynie ciepła woda, szczególne znaczenie mają kwestie związane z ekologią – gospodarowaniem zasobami oraz emisją dwutlenku węgla. Na szczęście nowoczesna armatura godzi przyjemność korzystania z prysznica z zasadami zrównoważonego rozwoju, a wręcz zastępuje nas w myśleniu o tych sprawach. Prym wiodą tu główki prysznicowe Pulsify Planet Edition. Powstają z wykorzystaniem tworzywa z recyklingu, za to bez udziału chromu. A co najważniejsze, przy przepływie poniżej 6 l/min zużywają aż o 60% mniej wody niż modele standardowe.

Więcej na temat tych pięknych i praktycznych modeli można przeczytać na stronie https://www.hansgrohe.pl/lazienka/produkty/linia-produktowa/pulsify

Napisz komentarz...