Dom w nowojorskim stylu

Dom w nowojorskim stylu

Urok nowojorskiego stylu – ponadczasowy, elegancki, z odcieniami starego złota, postanowili zachować we wnętrzu inwestorzy z Gliwic, którzy do współpracy przy projekcie zaprosili architekt Marzenę Miszczyk-Brzozowską z biura projektowego Miszczyk Interior Design, Ambasadorkę marki Geberit. To ona wpisała wnętrza nabytego przez klientów z drugiej ręki domu w rytm nowojorskiego stylu życia. A że według życzenia inwestorów, miał on stanowić prywatną oazę relaksu 5-osobowej rodziny, projektantka sięgnęła również po inspiracje stylem Hampton – ulubionego miejsca wypoczynku nowojorczyków.

Ponadczasowa elegancja
Bazę całej aranżacji stanowi więc uniwersalna i ponadczasowa biel, która buduje neutralne tło dla klasycyzujących form mebli i dodatków. Doskonale łączy się ona także z obecnymi we wszystkich pomieszczeniach naturalnymi materiałami – drewnem i kamieniem. Najlepszym na to przykładem jest otwarta, 80-metrowa strefa dzienna, która nie tylko łączy salon z kuchnią i jadalnią, ale też z przestrzenią wokół domu. Duże przeszklenia zapraszają naturę do środka, a przestronny taras stanowi przedłużenie strefy wypoczynku. Ta ostatnia emanuje ciepłem i przytulnością, tworząc idealne miejsce do wspólnego spędzania czasu dla całej rodziny. Elegancji dodaje jej klasyczna sofa narożna z charakterystycznymi przeszyciami oraz miękkimi poduchami utrzymana w piaskowym beżu. Szczyptę luksusu wnosi zaś eksponująca niepowtarzalny rysunek kamienia obudowa kominka. Całość dopełniają szykowne dodatki – marmurowe stoliki, czy złote lampy oraz stylowe sztukaterie. Nutę Hampton podkreśla zaś subtelnie przewijający się, niczym lejtmotyw, łagodny odcień błękitu.

Funkcjonalne rozwiązania
Stąd już tylko krok do równie eleganckiej, rodzinnej jadalni, która stanowi stylistyczny łącznik między strefą salonową a kuchenną. Duży drewniany stół swą nowoczesną formą nawiązuje do prostej i minimalistycznej zabudowy kuchennej, zaś stylowe krzesła korespondują z klasycznymi elementami części wypoczynkowej. Sama kuchnia jest niezwykle ergonomiczna i funkcjonalna, a dzięki białym frontom doskonale wpisuje się w koncepcję wystroju otwartej części dziennej. Domknięta efektowną wyspą, której obudowa wykonana została z tego samego materiału, co kominek oraz lustrzanym słupkiem wyznacza część roboczą w pomieszczeniu. Elegancji dodają jej złote akcenty, w postaci armatury czy uchwytów meblowych, które podkreślają, że jest ona integralną częścią całości.

Nowoczesne technologie
Na szczególną uwagę zasługuje także łazienka. Stanowi ona kwintesencję całego projektu, śmiało eksponując wszystkie charakterystyczne jego elementy. Stąd odnajdziemy tu zarówno subtelną biel, stanowiącą tło dla aranżacji, rysunek kamienia zdobiący część ścian i umywalkę, jak i nawiązujące do sztukaterii ramki frontów szafek, miękkie, obłe formy wyposażenia czy złote dodatki i dekoracyjne oświetlenie. Jednak tym, co szczególnie podkreśla założenia koncepcyjne projektu jest… toaleta myjąca wybrana z oferty Geberit, która pojawiła się we wnętrzu na specjalne życzenie inwestorów. Z portfolio marki dobrano również stelaż podtynkowy Geberit wraz z przyciskiem spłukującym Geberit Sigma.

Toaleta myjąca Geberit AquaClean Sela została wybrana przez inwestorów ze względu na funkcjonalność i jakość wykonania. Jedno urządzenie o dwóch zastosowaniach pozwoliło zaoszczędzić miejsce w łazience, zapewniając przy tym najwyższy poziom higieny. Klasyczny, nienachalny design pozwolił idealnie wkomponować ją w wystrój łazienki, a nowoczesne funkcje, jak np. oświetlenie nocne toalety, spełnić oczekiwania inwestorów. Przy wyborze konkretnego modelu bardzo istotna okazała się również dostępność różnorodnych komponentów, jak stelaże WC czy przyciski Sigma, które można dowolnie personalizować oraz części zamiennych – wyjaśnia Marzena Miszczyk-Brzozowska. – Klienci skorzystali z zaproszenia do showroomu Geberit do Krakowa, gdzie zobaczyli różne toalety myjące i mogli je przetestować. Ostatnio często wysyłamy klientów do krakowskiego showroomu marki – dodaje z uśmiechem architektka.

Wybór tak zaawansowanego technologicznie rozwiązania o unikatowym designie, zamiast tradycyjnej miski WC i bidetu, jest najlepszym dowodem na to, że w całym projekcie pod płaszczykiem klasycznej elegancji, kryją się bardzo nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania, które choć niewidoczne na pierwszy rzut oka, najlepiej wpisują wnętrza w założenia stylu inspirowanego największą metropolią na świecie.

Projekt: Marzena Miszczyk-Brzozowska, Miszczyk Interior Design, Ambasadorka marki Geberit
Zdjęcia: Mateusz Minko

www.geberit.pl

Napisz komentarz...