Jedna czy dwie kołdry w łóżku małżeńskim? Wybierz mądrze!

Jedna czy dwie kołdry w łóżku małżeńskim? Wybierz mądrze!

Żarty i małżeńskie sprzeczki o to, kto zajmuje więcej miejsca we wspólnym łóżku i zabiera partnerowi kołdrę, mają pewien urok. Jednak ten problem jest jak najbardziej realny i dotyczy wielu par. Szczególnie tych z długim stażem, które nie mają już w zwyczaju przesypiać całych nocy przytulone do siebie. Czy dwie kołdry w łóżku to dobre rozwiązanie? Jakie w takim razie wybrać?

Jedna pościel dla dwojga – jaką wybrać?

Najczęściej to nie szerokość łóżka jest problemem dla par, którym trudno jest się wysypiać we dwoje, lecz nie dość szeroka kołdra. Dlatego też decydując się na wspólny sen pod jedną pościelą, najlepszym rozwiązaniem będzie ta w naprawdę dużym rozmiarze – taka jak modele dostępne na https://cottonmarket.pl/posciel/wg-rozmiaru/posciel-200×220. 220 centymetrów szerokości to wystarczająco, aby żadne z partnerów nie wyrywało sobie kołdry przez sen, i dzięki temu oboje mogli spać blisko siebie bez problemów. W takich kompletach zazwyczaj znajdują się również dwie poszewki na poduszkę, co niejako podpowiada, w jaki sposób najlepiej używać takiej pościeli.

Osobne pościele dla par – czyli spanie po skandynawsku

Skandynawska metoda spania, to po prostu jedno łóżko z dwiema kołdrami dla dwojga. Dzięki temu każdy otula się przez sen swoją i może zachować pewien niezbędny dystans od drugiej osoby. Dlaczego to potrzebne? Pozwala unikać przegrzania, kopania się przez sen, wyrywania sobie przykrycia, a wciąż umożliwia utrzymanie tak potrzebnej bliskości. W takiej sytuacji warto wybrać pościele o rozmiarze takim, jak https://cottonmarket.pl/posciel/wg-rozmiaru/posciel-160×200. Te w rozmiarze 160×200 w zupełności wystarczają dla jednej osoby. W przypadku niezbyt szerokich łóżek, można pokusić się też o pościel 140×200. Skandynawska metoda spania jest często wybierana przez pary z długim stażem, które mają wspólną sypialnię, ale nie potrzebują już tak intensywnej bliskości jak na początku związku.

Metody ścielenia łóżka w obu przypadkach

Jeśli lubisz, by wasze wspólne łóżko prezentowało się dobrze w ciągu dnia za sprawą efektownej pościeli, wybierz tę wysokiej jakości – kolorową, z intensywnymi wzorami, z niezwykle popularnej i wytrzymałej satyny bawełnianej. Będzie ona stanowiła świetną ozdobę, również w połączeniu z delikatną narzutą. Kołdry można składać „na trzy” zwijając je niczym w hotelu, gdy są dwie – wówczas ładnie się prezentują na łóżku. W takiej sytuacji można nawet pozwolić sobie na dwa różne wzory – warto jednak zadbać o to, by były one spójne pod względem stylu lub kolorystyki. W przypadku jednej dużej kołdry można po prostu przykryć nią łóżko na płasko – w takiej wersji prezentuje się najlepiej.

Napisz komentarz...