LAUFEN zaprezentował nowości podczas Milan Design Week 2024

LAUFEN zaprezentował nowości podczas Milan Design Week 2024

W dniach 15-21 kwietnia odbyła się tegoroczna odsłona Milan Design Week. Coroczne święto designu stanowiło doskonałą przestrzeń dla przedstawienia najnowszych rozwiązań marki LAUFEN. Zaprezentowane one zostały w formie unikalnych ekspozycji.

Milan Design Week to największe, międzynarodowe targi wnętrzarskie na świecie. Mediolańskie wydarzenie jest co roku miejscem spotkań uznanych projektantów, wielbicieli dobrego designu i forum, na którym można porozmawiać o wiodących trendach. W takim otoczeniu nie mogło zabraknąć marki LAUFEN, która zaprezentowała swoje kolekcje łazienkowe.

Wystawa „Archeologia kolorów”

Podczas targów w Mediolanie można było odwiedzić wystawę „Archeologia kolorów”, na której LAUFEN przedstawił nową paletę 12 kolorów dla rozwiązań z zakresu ceramiki sanitarnej. Instalacja została przygotowana we współpracy z włoskim projektantem Roberto Sironim, Studio Lys oraz Studio Beda Achermanna.

W ramach tego projektu Roberto Sironi zbadał starożytną ceramikę pochodzącą z ośmiu cywilizacji, sięgając od około 3000 r. p.n.e. do 1500 r. n.e. Skategoryzował ponad 10 tysięcy artefaktów z muzeów na całym świecie pod względem dominujących barw, które odzwierciedlają dziedzictwo kulturowe każdego z badanych obszarów. Efektem jest historyczna podróż, pozwalająca na odkrycie szerokiego spektrum kolorów: od lazurów Egiptu, przez żywe błękity Mezopotamii, zielone celadony Cesarstwa Chińskiego, aż po ziemiste czerwienie przypominające Cesarstwo Rzymskie.

W ten sposób powstała paleta dwunastu harmonijnych tonów, idealnie pasujących do współczesnych aranżacji łazienkowych. Zaprezentowano je w formie kolekcji ceramiki sanitarnej LAUFEN wykonanej z materiału Saphirkeramik. Wszystkie ceramiczne elementy Saphirkeramik zostały wyprodukowane innowacyjnym zakładzie produkcyjnym LAUFEN w Austrii i wypalone w pierwszym na świecie elektrycznym piecu tunelowym zasilanym energią odnawialną. Ceramiczne elementy w nowych odcieniach zostały połączone z bateriami, meblami i akcesoriami, tworząc wyjątkową kompozycję.

Projekt wystawy „Archeologia kolorów” zaplanowano jako instalację mobilną, która po Milan Design Week zagości w innych przestrzeniach LAUFEN, w Wiedniu, Berlinie, Madrycie i Pradze.

Najnowsze kolekcje łazienkowe LAUFEN

Podczas Milan Design Week 2024 LAUFEN zaprezentował również stoisko stworzone we współpracy z norweskim studio Snøhetta. W ramach projektu MATTER powstała unikalna kompozycja – surowce, z których powstają ceramika i armatura pokazane zostały na ściennych panelach wykonanych z gliny, gipsu i mosiądzu, przywołując skojarzenia z naturą i ciepłem. Na tym tle zaprezentowano najnowsze kolekcje łazienkowe LAUFEN: MEDA, Kartell LAUFEN i ILBAGNOALESSI, a także innowacyjne rozwiązania z zakresu SMART:

  • MEDA to kolekcja łazienkowa łącząca geometryczne linie z miękkimi kształtami, co pozwala na uzyskanie ponadczasowego designu. Doskonale sprawdza się zarówno w prywatnych domach i mieszkaniach, jak też w sektorze luksusowych hoteli. MEDA bardzo dobrze wpisuje się również w koncepcję LAUFEN polegającą na stworzeniu designerskiej, a jednocześnie funkcjonalnej łazienki
  • Kartell LAUFEN to kolekcja łazienkowa, w której kultowy włoski design łączy się ze szwajcarską precyzją. Umywalki, toalety, baterie szafki wanny i akcesoria z tej kolekcji charakteryzuje linearny wygląd oraz żywa paleta kolorów. Nadaje to łazience nowoczesną, dynamiczną formę i zapewnia dużą swobodę aranżacji
  • ILBAGNOALESSI to jedna z najbardziej charakterystycznych kolekcji łazienkowych LAUFEN. Zaprezentowana została w nowej odsłonie, będącej wynikiem ewolucji materiałów i ciągłych badań technologicznych. W kolekcji ILBAGNOALESSI płynne, miękkie kształty nadają przedmiotom niemal rzeźbiarski charakter.

Wystawa LAUFEN została zaprojektowana w oparciu o podejście cyrkularne. Daje to możliwość ponownego wykorzystania jak największej liczby użytych do stworzenia ekspozycji materiałów.

Napisz komentarz...