Nalewka jabłkowa

Nalewka jabłkowa

Nalewka jabłkowa ma działanie wzmacniające, przeciwzapalne, moczopędne, przeciwkamicowe, przeciwmiażdżycowe, przeciwreumatyczne. Działanie to wspomagają przyprawy korzenne, będące źródłem przeciwutleniaczy. Zawarte w nich związki pobudzają krążenie krwi, trawienie oraz metabolizm i działają przeciwzapalnie.

Nalewka z jabłek dostarcza organizmowi solidną dawkę witamin A, C i E. W połączeniu z cynamonem i przyprawami korzennymi dostarcza również magnez, żelazo oraz wapń, które są kluczowe do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Składniki:
– 10 jabłek
– 2 l wódki żubrówki
– 2 szklanki miodu lipowego
– laska kory cynamonu
– 6 goździków
– gwiazdka anyżu
– laska wanilii

10 wielkich, soczystych i dojrzałych jabłek (polecamy Kosztele lub Miodowe) myjemy, kroimy na ćwiartki, usuwamy gniazda nasienne i ogonki. Wkładamy do słoja i zalewamy Żubrówką (oryginalną, z trawą), tak aby przykryć owoce. Dodajemy laskę kory cynamonu, 6 goździków, gwiazdkę anyżu i laskę wanilii. Odstawiamy w miejsce średnio ciepłe do wiosny. Kiedy słońce będzie już mocno grzało, dodajemy miód lipowy (1 szklankę na każdy litr) i stawiamy słój na oknie w słonecznym miejscu na minimum dwa tygodnie. Po tym czasie nalewkę filtrujemy i rozlewamy do butelek.

Czas leżakowania: ponad pół roku

Napisz komentarz...